Cultuurplanadvies 2021-2024
17 juni 2020
MENU
Leeswijzer
Voorwoord
Samenvatting, Conclusies en Aanbevelingen
Samenvatting
Feiten en cijfers
Adviesaanvraag college van B&W
Beoordelingsproces
Verdeeladvies
Conclusies en Aanbevelingen
Algemeen
Culturele betekenis in disciplines en genres
Bedrijfsvoering
Publiek
De drie I’s: inclusiviteit, innovatie en interconnectiviteit
Inclusiviteit
Innovatie
Interconnectiviteit
Rotterdamse Culturele Basis (RCB)
Collectiebeleidsplannen
BKV-gelden
1. Kader, feiten en proces
1.1 Feiten en cijfers
1.2 Adviesaanvraag College van B&W
1.3 Beoordelingsproces
1.3.1 Instelling adviescommissies
1.3.2 Uitgangspunten advisering
1.3.3 Fasen in de advisering
1.4 Verdeeladvies
1.5 Een nieuwe stadsmuseale functie
1.6 Behoud jazzprogrammering
1.7 Overzicht aanvragen
2. Algemene bevindingen
2.1 Beoordelingskader
2.1.1 Culturele betekenis
2.1.2 Publiek
2.1.3 Bedrijfsvoering
2.2 De Drie I’s: Inclusiviteit, Innovatie en Interconnectiviteit
2.2.1 Inclusiviteit
2.2.2 Innovatie
2.2.3 Interconnectiviteit
2.3 Rotterdamse Culturele Basis
2.4 Landelijke culturele basisinfrastructuur
3. Instellingsadviezen
3.1 Discipline-beschouwingen
Architectuur, vormgeving en digitale cultuur
Beeldende kunst & fotografie
Cultuureducatie
Dans
Film
Letteren en debat
Museale collecties en erfgoed
Muziek (jazz/pop/urban)
Muziek (klassiek/opera/hedendaags)
Talentontwikkeling
Theater
3.2 Index instellingen
3.3 Instellingsadviezen
4. BKV-gelden en Collectiebeleid
4.1 Beeldende Kunst en Vormgeving-gelden (BKV-gelden)
Argumentatie per aanvrager
4.2 Collectiebeleidsplannen
Bijlagen
A. Adviesaanvraag Gemeente Rotterdam
B. Plan van Aanpak Rotterdamse Culturele Basis
C. Werkwijze beoordeling subsidieaanvragen
D. Overzicht commissieleden en raadsleden
E. Whize-gegevens
F. Categorieën
G. Aanvullende adviesaanvraag Cultuurplan
Dankwoord
Home
3. Instellingsadviezen
3.3 Instellingsadviezen
Vorige
Volgende
Zoek
Zoek op discipline
Architectuur, vormgeving en digitale cultuur
Discipline-beschouwingen
AFFR – Architecture Film Festival Rotterdam
AIR
Designplatform Rotterdam
Extra Extra
Independent School for the City
Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam (IABR)
Office for Metropolitan Information
PrintRoom
Rotterdamse Dakendagen
V2_Lab voor de instabiele media
VIVID
Beeldende kunst & fotografie
Discipline-beschouwingen
A Tale of a Tub
AVL Mundo
CBK Rotterdam
Charlois Speciaal
Galerie Atelier Herenplaats
Garage Rotterdam
Hiphop In Je Smoel (HIJS)
Kunsthal
Motel Spatie
Roodkapje
White Wall Foundation
Witte de With Center for Contemporary Art
Cultuureducatie
Discipline-beschouwingen
Circus Rotjeknor
Digital Playground
Jeugdtheater Hofplein
Passionate Bulkboek
Punt 5
SKVR
Theater Babel Rotterdam
Villa Zebra
Watch That Sound
Dans
Discipline-beschouwingen
Conny Janssen Danst
Dansateliers
Lloydscompany
Rotterdam International Duet Choreography Competition (RIDCC)
Scapino Ballet Rotterdam
Urban Bond Nederland
WArd/waRD
Xclusiv Company
Film
Discipline-beschouwingen
Arab Film Festival
International Film Festival Rotterdam
LantarenVenster
Roffa Mon Amour
Letteren en debat
Discipline-beschouwingen
Afrikaanderwijk Coöperatief U.A.
Arminius
Centraal Plan Bureau Rotterdam
De Dépendance
Frontaal Podium
Poetry International
Rotown Magic
Sahne
Silverline (Flow)
Spraakuhloos
The Writer’s Guide (to the Galaxy)
Verhalenhuis Belvédère
Woordnacht
Museale collecties en erfgoed
Discipline-beschouwingen
Chabot Museum
DIG IT UP
Gedeeld Verleden Gezamenlijke Toekomst
Maritiem Museum Rotterdam
Museum Boijmans Van Beuningen
Museum Rotterdam
Natuurhistorisch Museum Rotterdam
Nederlands Fotomuseum
RoMeO
Wereldmuseum
Muziek (jazz/pop/urban)
Discipline-beschouwingen
Baroeg
Culture Unlimited
De Nieuwe Lichting
GROUNDS
House of Heroes
Jazz International Rotterdam
Jazzpodium Rotterdam (BIRD)
Matrix Rotterdam
Metropolis Festival
Motel Mozaïque
North Sea Round Town
Operator Radio
Popunie
Rotown
Rotterdam Unlimited
WORM
Muziek (klassiek/opera/hedendaags)
Discipline-beschouwingen
De Doelen
DoelenEnsemble
Laurenscantorij
Laurenskerk Rotterdam
Operadagen Rotterdam
Rotterdam Philharmonic Gergiev Festival
Rotterdams Philharmonisch Orkest
Sinfonia Rotterdam
Talentontwikkeling
Discipline-beschouwingen
Epitome Entertainment
HipHopHuis
House of Knowledge
House of Urban Arts (future in dance)
Mama
Music Matters
Podiumbeesten
Prinses Christina Concours
Rotterdams Jeugd Symfonie Orkest
Rotterdams Wijktheater
TimeWindow
Urban Culture Lab
Theater
Discipline-beschouwingen
Cameretten
CLUB GEWALT
Hotel Modern
Luxor Theater Rotterdam
Maas theater en dans
Mooi Weer & Zo
Onderwater Producties
Rotterdam Circusstad
Studio de Bakkerij
Tall Tales Company
Theater Rotterdam
Theater Walhalla
Theater Zuidplein
TheaterNetwerk Rotterdam
Theaterwerkplaats voor Ouwe Rotten
Toneelgroep Jan Vos
URLAND
WAT WE DOEN
Women Connected
Zoek op alfabet
A
A Tale of a Tub
AFFR – Architecture Film Festival Rotterdam
Afrikaanderwijk Coöperatief U.A.
AIR
Arab Film Festival
Arminius
AVL Mundo
B
Baroeg
C
Cameretten
CBK Rotterdam
Centraal Plan Bureau Rotterdam
Chabot Museum
Charlois Speciaal
Circus Rotjeknor
CLUB GEWALT
Conny Janssen Danst
Culture Unlimited
D
Dansateliers
De Dépendance
De Doelen
De Nieuwe Lichting
Designplatform Rotterdam
DIG IT UP
Digital Playground
DoelenEnsemble
E
Epitome Entertainment
Extra Extra
F
Frontaal Podium
G
Galerie Atelier Herenplaats
Garage Rotterdam
Gedeeld Verleden Gezamenlijke Toekomst
GROUNDS
H
Hiphop In Je Smoel (HIJS)
HipHopHuis
Hotel Modern
House of Heroes
House of Knowledge
House of Urban Arts (future in dance)
I
Independent School for the City
International Film Festival Rotterdam
Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam (IABR)
J
Jazz International Rotterdam
Jazzpodium Rotterdam (BIRD)
Jeugdtheater Hofplein
K
Kunsthal
L
LantarenVenster
Laurenscantorij
Laurenskerk Rotterdam
Lloydscompany
Luxor Theater Rotterdam
M
Maas theater en dans
Mama
Maritiem Museum Rotterdam
Matrix Rotterdam
Metropolis Festival
Mooi Weer & Zo
Motel Mozaïque
Motel Spatie
Museum Boijmans Van Beuningen
Museum Rotterdam
Music Matters
N
Natuurhistorisch Museum Rotterdam
Nederlands Fotomuseum
North Sea Round Town
O
Office for Metropolitan Information
Onderwater Producties
Operadagen Rotterdam
Operator Radio
P
Passionate Bulkboek
Podiumbeesten
Poetry International
Popunie
Prinses Christina Concours
PrintRoom
Punt 5
R
Roffa Mon Amour
RoMeO
Roodkapje
Rotown
Rotown Magic
Rotterdam Circusstad
Rotterdam International Duet Choreography Competition (RIDCC)
Rotterdam Philharmonic Gergiev Festival
Rotterdam Unlimited
Rotterdams Jeugd Symfonie Orkest
Rotterdams Philharmonisch Orkest
Rotterdams Wijktheater
Rotterdamse Dakendagen
S
Sahne
Scapino Ballet Rotterdam
Silverline (Flow)
Sinfonia Rotterdam
SKVR
Spraakuhloos
Studio de Bakkerij
T
Tall Tales Company
The Writer’s Guide (to the Galaxy)
Theater Babel Rotterdam
Theater Rotterdam
Theater Walhalla
Theater Zuidplein
TheaterNetwerk Rotterdam
Theaterwerkplaats voor Ouwe Rotten
TimeWindow
Toneelgroep Jan Vos
U
Urban Bond Nederland
Urban Culture Lab
URLAND
V
V2_Lab voor de instabiele media
Verhalenhuis Belvédère
Villa Zebra
VIVID
W
WArd/waRD
WAT WE DOEN
Watch That Sound
Wereldmuseum
White Wall Foundation
Witte de With Center for Contemporary Art
Women Connected
Woordnacht
WORM
X
Xclusiv Company